trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

 

BORU ÖZELLİKLERİ

Simkar Plastik Kangal Boruları;

AYPE Boruları -Alçak Yoğunluklu Polietilen mavi ( sarı çizgili) ya da siyah ( sarı çizgili) renkte üretilmektedir.  Çapı 16 mm’den 110 mm’ye kadar üretilmektedir; Basınç sınıfları 6, 10 ve 16 ATM’dir.

Avantajları:

– Esneme kabiliyeti yüksek olduğundan kanal dışında birleştirilebilir, yer altı hareketlerinden etkilenmez. Dere, nehir, göl, maden alanları vb. bozuk ve hareketli zeminlerde güvenle kullanılabilir.

– Akışkana molekül geçişi söz konusu olmadığından, suyun kokusu ve tadını değiştirmez, kir veya yosun tutmaz, bakteri üremez ve hiçbir toksit madde içermediğinden, Sağlık Bakanlığı’nın da onayı ile gıda ile temasında bir sakınca yoktur.

– Döşemede arazi şekline iyi uyum sağlar, daha az dolgu ve firesiz montaj avantajı sağlar.

– Kimyasal maddelerden etkilenmez, korozyona uğramaz, çürümez ve aşınmaz. UV katkısı sayesinde güneşin zararlı ışınlarından etkilenmez.

– Boru dönüşlerinde et kalınlığına bağlı olarak, 20°C’de çapın 20-40 katı radiusle bükülebildiğinden daha az dirsek kullanımı ile paradan ve zamandan tasarruf sağlar.

– Etkili birleştirme metotları (alın kaynağı, elektrofüzyon, kaplin, flanşlı, itme soket vs.) sayesinde, basınç altında ekleme yerlerinden çıkma ve kopma olmaz, kesin sızdırmazlık sağlar.