trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

 TEKNİK BİLGİLER

SİMKAR PLASTİK yağmurlama sulama boruları tarla, bağ ve bahçelerin su kaynağından borularla taşınan suyun yağmur damlaları şeklinde toprağa düşmesini sağlayacak bir sistem sunar. Borular ve ek parçaları bir bölge sulandıktan sonra sökülerek diğer bölgelere yerleştirilir. Bu tekrarlı harekete ihtiyaç duyulan hafiflik, pratik sökülüp takılabilme ve sağlamlık özelliklerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Ürünler birbirlerine mandallı sistem sayesinde pratik bir şekilde takılır ve çıkartılabilir.Bu özel mandal tasarımı ile ürünler tarlada rahatlıkla sökülüp takılarak yer değiştirebilir.

– Çap: 50-63-75-90-110-125-140 ve 160mm çaplarında üretilmektedir.

– Uzunluk: 5m ve 6m boylarında üretilmektedir.

– Güneş ışınlarına karşı UV katkılı siyah renkte üretilmektedir. Hafitir, montajı ve taşınması kolaydır.

– Bükülmelerde beyazlama olmaz ve eski çapına geri döner.

– Daha fazla spring takılabilir ve aynı zaman zarfında daha fazla alan sulanabilir.

– Basınç kayıpları daha azdır.

– Mandallı yapısı ile kolayca sökülüp takılabilir.

– Mamul kırılmaz ve sızdırmaz.

– Kafalarda çap daralması olmaz.

– Boru ezilmelerden etkilenmez.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

– Sistemi çalıştırmaya başlarken önce küçük debiler kullanılmalıdır. Bu sayede ana boru ve laterallar su ile doldurulmadır.

– Sistemde suyun akış yönü erkekten dişi tarafa doğru olmalıdır. Bu sistemde %100 sızdırmazlık sağlayacak ve basınç kayıplarını azaltacaktır.

– Yağmurlama sulama sistemi içine yabancı madde girmemesi için pompa emme borusunun ucuna süzgeç takılması gerekmektedir.

– Boru bağlantısında kullanılan conta takılmadan önce conta yuvası temizlenmeli, conta tam olarak yuvaya yerleştirilmelidir. Motopomp çıkısının ardından ES kullanılmalıdır. Kullanılan ES motorun titreşimini yağmurlama boru sistemine direk aktarılmasını engellemektedir.