trenar
Sosyal Medya Hesaplarımız

Simkar Plastik Polietilen Boruları;

PE 40(AYPE-Alçak Yoğunluklu Polietilen), PE 63, PE 80 ve PE 100 (YYPE-Yüksek Yoğunluklu Polietilen) şeklinde, mavi ya da siyah  renkte, 20-110 çapları kangal, 125-1000 çapları ise 6 ve 11,8 metre ve 13,6 metre standart boylarda üretilmektedir.

Avantajları:

– Esneme kabiliyeti yüksek olduğundan kanal dışında birleştirilebilir, yer altı hareketlerinden etkilenmez. Dere, nehir, göl, maden alanları vb. bozuk ve hareketli zeminlerde güvenle kullanılabilir.

– Akışkana molekül geçişi söz konusu olmadığından, suyun kokusu ve tadını değiştirmez, kir veya yosun tutmaz, bakteri üremez ve hiçbir toksit madde içermediğinden, Sağlık Bakanlığı’nın da onayı ile gıda ile temasında bir sakınca yoktur.

– Döşemede arazi şekline iyi uyum sağlar, daha az dolgu ve firesiz montaj avantajı sağlar.

– Kimyasal maddelerden etkilenmez, korozyona uğramaz, çürümez ve aşınmaz. UV katkısı sayesinde güneşin zararlı ışınlarından etkilenmez.

– Boru dönüşlerinde et kalınlığına bağlı olarak, 20°C’de çapın 20-40 katı radiusle bükülebildiğinden daha az dirsek kullanımı ile paradan ve zamandan tasarruf sağlar.

– Etkili birleştirme metotları (alın kaynağı, elektrofüzyon, kaplin, flanşlı, itme soket vs.) sayesinde, basınç altında ekleme yerlerinden çıkma ve kopma olmaz, kesin sızdırmazlık sağlar.